>> BURC YORUMLARI <<

 • Adana Sohbet Odaları

   Sohbet denildiğinde ilk olarak bizim ismimiz geçmesi için emin adımlar ile yürürken sizlerin de kaliteyi yaşamanızı istiyoruz. Adana Sohbet ortamı ile seviyeli sohbet ortamında olduğunuzu göreceksiniz.

  Adana Sohbet ortamını siz Adanalı hemşehrilerimiz için başladık. Adana Sohbet ortamında güzel ve samimi sohbet ortamı ile karşılaşacaksınız. Sohbette ki keyif ortamını bizlerde bulabileceksiniz. Bizler ile birlikte zamanın nasıl geçtiğini çok şaşıracaksınız.

  Sizler için en kaliteli müziklerimiz ile kesintisiz yayın yapan radyo ortamımız ve eğlenceli oyun ve yarışma odalarımız ile çok eğleneceksiniz.

  Sohbet ortamlarında farklılıkta sınırı en iyi şekilde zorlayan sohbet platformumuza katıldığınızda ayrılmak istemeyeceksiniz.

  Arkadaşlık ve sohbetin en iyisini ücretsiz olarak yaşamanın keyfini yaşamaya sizleri de bekliyoruz. Gelin ve sohbetin en iyisini yaşayın.

  Adana Chat ile gelin ve görün sohbeti. Fazla sözlere gerek olmadığını bilmenizi istiyoruz. Bilin ki en güzel ortam bizlerde sizin için sağlanmış bulunmaktadır.

  Adana nüfusu

  Son nüfus sayımına gore Adana`nin nüfusu 2.195.548 dir,

  1.091.159 erkek

  1.092.008.kadın

  Yüzde olarak

  %49,98 erkek 

  %50,02 kadın 

  Yani Adana ilimizde Kadın Fazladır.

  Adana Coğrafi özellikleri
  Adana Seyhan nehrinin her iki yakasında kurulmuş, Akdeniz de yaklaşık olarak 160 km. kıyısı bulunan, nüfus büyüklüğü açısından Türkiye’nin 4. ilidir. Adana, kuzeyden Kayseri, kuzey batıdan Niğde, batıdan İçel, doğudan Kahramanmaraş ve Osmaniye, güneybatıdan Hatay il sınırları ile çevrilidir.

  Adana’da coğrafi yapıya uygun olarak dağlık ve ovalık kesimde iklim değişiklik göstermektedir. Ovalık alanın iklim yapısı Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Dağlık alanlarda ise kara iklimi hakimdir ve kışın yağışlar kar şeklindedir.

   

  Adana tarihçesi

   

  Adana tarihi, araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, çukur ova, yontma taş devrinden bu yana yerleşim yeri olmuştur. çukur ova’ nın en daha önceki yerleşim merkezlerinden biri tepebağ höyüğü ilk çağlardan kalmadır. höyükte rastlanan surlarla çevrili şehir çekirdeği burada neolitik çağda yaşayan şehir dönemine ışık tutmaktadır tepebağ’ın güneyinde taş köprü’nün bitişğinde daha önceki kale yıktırılarak yerine adana kalesi yaptırılmıştır. bu kaleyi daha sonra mehmet ali paşa yıktırmıştır. 1553’te başlayan ramazanoğulları devrinde, şehir oldukça büyümüş bu dönemde ulu cami tuzhanı,yağ camii gibi yapıtlar yapılmıştır. adana, yavuz sultan selim’in mısır seferinden osmanlılar’a bağlanmış, 1608’de eyalet olmuştur. sırasıyla konya, malatya, şam, halep eyaletlerine bağlı kalmıştır.

   

   

   

  Adana İlçeleri

  1. Aladağ ilçesi
  2. Ceyhan
  3. Çukurova
  4. Feke
  5. imamoğlu
  6. Karaisalı
  7. Karataş
  8. Kozan‎
  9. Pozantı‎
  10. Saimbeyli
  11. Sarıçam‎
  12. Seyhan
  13. Tufanbeyli‎
  14. Yumurtalık‎
  15. Yüreğir

  Adana`da Gezilicek yerler

  Horzum Yaylasi

  Irmak Hamamı

  Yılanlı Kale

  Tuz Hanı

  Bürücek Yaylasi

  Adana Kalesi

  Etnografya Müzesi

  Akcatekir Yaylasi

  Cehyan Nehri

  Feke Kalesi

  Adana Büyük Saat Kulesi,

  Belemik Yaylasi

  Misis Antik Kenti,

  Adana Arkeoloji MüzeKenti

  Anavarza Antik Kenti

  Seyhan Nehri

  Adana Taş Köprü

  Bebekli Kilise

  Gön Hani

  Varda Köprüsü

  Adana yöresel lezzetleri

  Adana Kebap

  Adana Lahmacun

  Analı Kızlı

  Mumbar

  Kirkkat

  Bici bici

  Sari Burma

  Kaynar

  Karakuş

  Fellah Köftesi

  Kamhi Çorbası

  İçli Köfte

  Kedibatmaz

  Kaz Başı

  Adana tarım

  buğday, ayçiçeği, zeytin, nar, mısır, narenciye portakal, turunç, mandalina ve limon), muz, kivi, baklagiller, şekerkamışı, patates, domates, biber, marul, lahana, soğan, pirinç, soya, pamuk, üzüm, yerfıstığı, bakla, börülce, fasulye, hıyar, badem, karpuz, kavun, yenidünya gibi birçok ürün üretilmektedir

   

  Son Sozlerimiz Sizler de bizimle bu keyifli sohbeti yasamak isterseniz Adana Sohbet odaları butonuna tıklayıp keyifle ve güvenli sohbet edebilirsiniz.

  Biz bizler İdealchat.org dayız siz değerli kullanicilarimizi Bekliyoruz.  Yönetim Adına Teşekkür ediyoruz.

  Bir Sonraki Yazımızda Görüşmek üzere.

   

  Okunma Sayısı ; 1.076 views

  Adana Sohbet Odaları Benzer Yazılar

            Ağrı sohbet odaları içinde sizlerle muhabbetin en iyisi yaşatmak amacı ile sizlerle gülmek ve eğlenmek belkide
  Afyon sohbet odaları İdealchat.org tarafından Afyon`lular için tasarlanmış bir Sohbet platformudur.  Burada olmak, burada Sohbet yapmak hayalinizde
  Adıyaman sohbet gibi bir çok il in sohbet odalarını açarak sizlerin keyifli zaman geçirmenizi sağlamak istiyoruz. Adıyaman sohbet odalarında

  Toplam 6 Yorum Yapılmış

  1. Karizmatik demişki 02 Temmuz 16 13:15 

   Gercekten Emegınıze Saglık Şehri Gezmeden Tanımıs Oluyoruz.Bu Bigilendırıcı ve ogretıcı yazılarınızla.Super

  2. Sinan demişki 02 Temmuz 16 18:26 

   Adana Türkiye’ nin özellikle damak lezzeti konusunda eşi olmayan bir ili, tekrar gittiğimde mutlaka bu yerlerde birine uğrarım artık eminim oralarda da görülmeye değer cok şey vardır…

  3. SihiR demişki 02 Temmuz 16 18:35 

   Adana kebabı özellikle favorimdir teşekkür ederiz

  4. Arya demişki 02 Temmuz 16 20:12 

   Özellikle ben yurt di$i oldugum icin cok yerleri bilmiyoum. Cok güzel oldu bu $ekilde bilgi edinmi$ oldum 🙂 Emege saygi 🙂

  5. Romeo demişki 05 Temmuz 16 01:21 

   Kadın nufusu fazlaymış öğrenmiş oldum:)

  6. SihiR demişki 05 Temmuz 16 17:11 

   Sadece kadın nüfusu mu dikkatinizi çekti 🙂

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Adana Sohbet Odaları Etiketler

  Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet