>> BURC YORUMLARI <<

 • Adiyaman Sohbet Odalari

  Adıyaman sohbet gibi bir çok il in sohbet odalarını açarak sizlerin keyifli zaman geçirmenizi sağlamak istiyoruz.

  Adıyaman sohbet odalarında sevgiye aşka dahil herşeyin sadece siz sohbet etmek isteyenler için kurulduğunu asla unutmayın.

   Adiyaman Sohbet eglenceli bir siteye adım atmak ve sohbetin sıcaklığını hissetmek için adiyaman  sohbet odaları tamda size göre bir yer olabilir.

   Adıyaman sohbet odalari türkiyenin en iyi web sohbet sunucuları arasındadir.  sohbet olarak adıyaman sohbet odalari siz değerli kullanıcılarımıza gerçek bir sohbet ortamı oluşturup kız arkadaş arayan ve erkek arkadaş arayan veya sohbet etmek isteyen insanlarımıza güzel bir ortam oluşturmaktır. En güzel arkadaşlıkların yaşandığı bu odamızda yer almak ve adiyaman  sohbet arkadaşı edinmek istiyorsanız Adıyaman sohbet odaları linkine tiklamaniz yeterli olacaktır..

  Yapmanız gereken sitemize üyelik veya profil oluşturmadan kendinizi ifade eden bir isim. /Rumuz alıp kanallarımıza bağlanmak yeterli olacaktır. Açılan kanallar birbirlerinden farklıdır global odaları  #sohbet #radyo #oyun #kelime tercih edebilirsiniz veya yaşadığınız ilden birilerini bulmak için şehir kanallarını seçebilirsiniz.

  Adıyaman nüfusu

  2016 yılına göre 602.774‘dir.

  303.163 erkek

  299.611 kadın
  Yüzde olarak

  %50,29 erkek,

  %49,71 kadın

  Yani Adıyaman ilimizde erkekler cogunluluktadir.

   

   

   

   

  Adıyaman ilceleri

  Besni

  Çelikhan

  Gölbaşı

  Kahta

  Samsat

  Sincik

  Tut
  Adıyaman yöresel lezzetleri

   

  Çiğ köfte,

  İçli Köfte,

  Basalla

  (ekşili köfte),

  Cılbır,

  Mercimekli Köfte,

  Pestil,

  Yapıştırma

  Hıtap,

  parmak kebap

  bazlama

  Katmer

  kel köfte

  Peynirli ekmek

  Tavlama

   

  Adıyaman coğrafi özellikleri

   

  Adıyaman ili merkezi Orta Fırat bölümü içinde yer alır. Kuzeyde bulunan Çelikhan ile Gerger ilçesinin bir kısmı Doğu Anadolu Bölgesine, Batıda bulunan Gölbaşı ile Besni ilçesinin bir kısmı ise Akdeniz Bölgesine dahil edilmiştir. Bu demektirki Adıyaman coğrafik bakımdan dört mevsimi bir arada yaşayan bir yerdir.

  Adıyaman ‘in Kuzey kesimi torosların uzantısı olan Malatya dağları ile çevrilidir. Çelikhan, Gerger ve Tut İlçelerinin arazilerinin çoğu dağlıktır.

   

  Deniz seviyesinden yüksekliği 669 metredir.
  İl sınırları içerisindeki alan 7.614 km.2dir.
  Merkez ilçenin alanı ise 1.702. km.2dir.

   

  TarAdıyamanpaAdıyamanpa, tütün, karpuz, Sulanabilen alanlarda domates, biber, patlıcan gibi çeşitli sebzeler yetiştirilmektedir.

   

   

   

   

  Adıyaman iklim ve bitki

   

  Kuzeyi dağlık ve güneyi ovalık olan Adayıman’da iki değişik iklim hüküm sürer. Dağlık kuzey kısımda kışlar yağışlı ve soğuk, yazlar sıcak ve kurak geçer (kara iklimi özellikleri). Güneyde ise kışlar ılık ve yağışlı, yazlar kurak ve sıcak geçer. Senelik yağış ortalaması 835 milimetredir.

  Yüksek yerlerde kış çok şiddetli geçer. Ovalık bölgede ise sıcaklık kışın -3,9 dereceden aşağı düşmez. Akdeniz ikliminin değişik deniz iklimi ile kara iklimi hüküm süren tek ilimizdir.

  Adıyaman, Güneydoğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlık arazi % 17’dir. Kuzeydeki dağların yamaçlarında meşe bozuğu korusu ve meşe baltalığı, yükseklerde de çam vardır. Güneydoğu Anadolu’nun bitki örtüsü bakımından en zengin ilidir.

   

  Adıyaman Gezilicek yerler

   

  Oturakci pazarı

  Perre kaya mezarları

  Adıyaman ulu CaKenti

  Arsemia Antik Kenti

  Abuzer Gaffari Türbesi,

  Gerger Kalesi

  Eskisaray camii

  Cendere köprusu

  Çelikhan İçmesi

  Adıyaman yeni kale

  Adıyaman müzesi

  Karakuş Tümülüsü

  Palanlı Mağarası

  Nemrut dağı

  Pirin Antik Kenti.

  Nemrut dağı milli parkı

   

  Adıyaman sohbet odasi kanallarimizda sizler de hem sohbet edebilir hem de oyun soru cevap seklinde oyun kanallarimizda birbirinden güzel diger yarismaci arkadaslarla kiyasiya bir sekil de yarismalara katilabilirsiniz. Hem chat, hem sohbet bunlarin yaninda #Radyo kanalimizda birbirinden güzel Müzik ve kaliteli Dj ile keyif dolu Türkü tadinda güzel Müzikler dinliyebilirsiniz. Herkeze hos ve kaliteli seviyeli sohbet’ler diliyoruz.

   

   

  Okunma Sayısı ; 933 views

  Adiyaman Sohbet Odalari Benzer Yazılar

            Ağrı sohbet odaları içinde sizlerle muhabbetin en iyisi yaşatmak amacı ile sizlerle gülmek ve eğlenmek belkide
  Afyon sohbet odaları İdealchat.org tarafından Afyon`lular için tasarlanmış bir Sohbet platformudur.  Burada olmak, burada Sohbet yapmak hayalinizde
   Sohbet denildiğinde ilk olarak bizim ismimiz geçmesi için emin adımlar ile yürürken sizlerin de kaliteyi yaşamanızı istiyoruz. Adana Sohbet ortamı

  Toplam 5 Yorum Yapılmış

  1. Sinan demişki 03 Temmuz 16 21:36 

   Adıyaman dinlendirici bir doğaya sahip orada gezip görülmesi gereken bir çok yer var keşke tekrar gitme şansı bulabilsem dediğim şehirlerden bir tanesi, herşey bir kenera parmak kebabı harika 🙂

  2. SihiR demişki 03 Temmuz 16 21:42 

   Kesinlikle harika bir doğa ya sahip adıyaman

  3. Romeo demişki 05 Temmuz 16 01:11 

   Gidip görülmesi gereken bir ilimiz.

  4. SihiR demişki 05 Temmuz 16 17:12 

   Teşekkür ederiz değerli yorumunuz icin

  5. Ricky demişki 25 Ağustos 16 19:42 

   What a great reoucrse this text is.

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Adiyaman Sohbet Odalari Etiketler

  Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet