>> BURC YORUMLARI <<

 • Bayram şekerine 600 milyon lira harcanacak

  1Şekerli Mamul Sanayicileri Derneği Başkanı Şemsi Kopuz yaptığı açıklamada, Türkiye’de şeker ve çikolata tüketiminin yüzde 70’inin bayramlarda gerçekleştiğini söyledi.
  Şekerleme ve çikolata satışlarının Ramazan Bayramı’nda yaklaşık yüzde 25 arttığını ifade eden Kopuz, en çok ikram edilenlerin renkli akide şekerleri ve çikolatalar olduğunu anlattı.
  Kopuz, bayramlarda ikram edilen şeker ve çikolataya geçen yıl toplam 550 milyon lira harcandığını belirterek, “Bu yıl ise bayramlarda söz konusu harcamanın yüzde 10 artarak yaklaşık 600 milyon lira olmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
  En çok “kağıtlı şeker” tercih ediliyor
  Ankara Ulus’ta şeker satışı yapan Sadık Yüksel ise fiyatlarda geçen yıla göre yüzde 5 artış olduğunu belirterek, müşterilerin sıcak hava dolayısıyla kağıtlı şekeri, çikolata ve akide şekerinden daha çok tercih ettiğini aktardı.
  Şeker fiyatlarının 7-15 lira, çikolata fiyatlarının ise 14-50 lira arasında değiştiğine işaret eden Yüksel, satışların istenilen düzeyde olmadığını kaydetti.
  Okunma Sayısı ; 589 views

  Bayram şekerine 600 milyon lira harcanacak Benzer Yazılar

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeni̇yle Mi̇lli̇ Pi̇yango i̇halesi̇ne ön yeterli̇k başvuru ve tekli̇f

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bayram şekerine 600 milyon lira harcanacak Etiketler

  Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet