>> BURC YORUMLARI <<

 • Dışişleri Bakanlığı bombalı saldırıyı şiddetle kınadı

  1Dışişleri Bakanlığı, dün Lübnan’ın Suriye sınırına yakın El Kaa kasabasını hedef alan saldırıyı şiddetle kınayarak, Türkiye’nin Lübnan’a terör ile mücadeledeki desteğini sürdüreceğini bildirdi.
  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ölüm ve yaralanmalara yol açan terör saldırılarının şiddetle kınandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
  “Terör saldırısında yakınlarını kaybedenlere ve Lübnan halkına başsağlığı diliyoruz. Türkiye, terörle mücadelede Lübnan ile dayanışmasını, Lübnan’ın huzur, istikrar ve güvenliği için Lübnan devleti ve halkına desteğini sürdürecektir.”
  Lübnan Kızılhaç’ı, dün akşam ülkenin doğusundaki Bekaa Vadisi’nde yer alan El Kaa kasabasında gerçekleşen intihar saldırısı sonucu 8 kişinin yaralandığını açıklamıştı.
  El Kaa kasabasında pazartesi sabah da 4 intihar bombacısının üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu 5 kişi ölmüş, 15 kişi yaralanmıştı.
  Lübnan Suriye sınırında yer alan El Kaa kasabası yakınlarında Lübnan ordusu düzenli olarak Suriye’den gelen unsurlarla çatışmalar yaşıyor. Söz konusu bölge, geçen sene de benzer çatışmalara sahne olmuştu.
  Okunma Sayısı ; 639 views

  Dışişleri Bakanlığı bombalı saldırıyı şiddetle kınadı Benzer Yazılar

   Ünlü sairimizin biraz hayatindan bahsedelim. 1932 yılının Nisan ayında Kahramanmaraş ilinde dünyaya gözlerini açtı. Abdurrahim Karakoç
  Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik müzakerelerinde 6 ay içinde ikinci fasıl olan “Mali ve Bütçesel Hükümler” başlıklı
  Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2’si polis
  Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik mutabakat, Türk tarafınca imzalandı. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Dışişleri Bakanlığı bombalı saldırıyı şiddetle kınadı Etiketler

  Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet