>> BURC YORUMLARI <<

 • Sohbetin Keyfi Ağrı Sohbet Odaları

   

   

   

   

   

  Ağrı sohbet odaları içinde sizlerle muhabbetin en iyisi yaşatmak amacı ile sizlerle gülmek ve eğlenmek belkide en güzel sitelerden bir tanesi olma yolunda ilerliyen bu güzel sitemizde sizleri ağırlamanın amacındayız. Gelin ve sitemizi ziyaret edin bu keyifli bu ortamda keyifli arkadaslıklar ile bu ortamda gülerek eğlenmek ve bizlere katılmak icin google arama motorlarına İdealchat.org yazarak sitemize gelebilirsiniz.

   

  Ağrı sohbet odaları sohbet etmek isteyen insanlarımıza güzel bir ortam oluşturmaktadır. Diğer sohbet siteleri gibi olmak yerine kendimize özgü kanallarımız vardır. Global Kanallarımız olarak #Sohbet #Chat #Radyo
  Şehir kanallarımız #istanbul #ankara #izmir #bursa #Bolu kanallarımız bulunmaktadır. Oyun Kanallarımız #oyun #kelime #yarışma bulunmaktadır. Dini kanallarımız #islami olmak üzere Sunucumuza gelen kullanıcılarimiz dilediği kanalı açmakta özgür`dür.

   

  Ağrı sohbet odaları kendinizi rahat hissedebilir, samimi ve seviyeli bir sohbet ortamına katılabilirsiniz. Sohbet katılmak için yapmanız gereken tek şey Sohbet Girişinden bir Kullanıcı adı /Rumuz seçip sohbet odalarına bağlanmak.

   

   

  Agri nufusu

  Son yıllara göre 547,210`dur

  Erkek nufusu  284.243

  Kadın nüfusu  262.967
  Yüzde olarak

  %51,94  erkek

  %48,06 kadın

   

  Agri ilçeleri 

   

  Diyadin

  Doğubayazıt

  Eleşkirt

  Hamur

  Patnos

  Taşlıçay

  Tutak

   

   

   

  Agrı yöresel lezzetleri

  Abdigör köftesi

  Gosteberg et

  Selekeli (saç kavurma)

  Alabalık

  Beyaz bal

  Haşıl

  Hengel

  Erişte

  Kuymak

  Kete

  Hasude

  Yalancı köfte

  Ayran aşı

  Çiriş ketesi

  Murtuga

   

   

  agrı coğrafi özellikleri

   

   

  Ağrı, kuzeyden Kars ve Iğdır, Batıdan Erzurum ve Muş güneyden Bitlis ve Van, doğudan İran sınırı ile çevrilidir.

  Ağrı’ da mevcut toprağın büyük kısmını dalgalı, yüksek dağlık arazi meydana getirir. Ağrı ilinde dağlar sıralar halindedir.

  Ağrıda bitki örtüsü olarak zengin otsu bitki türleri egemendir. İlkbaharda canlanan otlar, sonbaharda havaların soğumasıyla tükenir. Kışları soğuk ve sert yazları kurak ve sıcaktır.

   

   

   

  agri iklim

   

   

  Arazinin volkanik oluşu, yağışların az, ısının çok düşük olması sebebiyle dağlar ve ovalar çıplaktır. Arazinin % 20’si mer’a ve otlak olup % 80’i ekime elverişli değildir. Su kenarlarında, söğüt ve kavak ağaçlarına rastlanır.

  Kara ikliminin özelliklerini gösterir. Kışlar çok sert geçer, Türkiye’de en soğuk gün Ağrı’da 13 Ocak 1940’ta -43,2° olmuştur. Yazları sıcaktır, +39,9° olduğu olmuştur. İlk ve sonbahar kısa sürer. Türkiye’nin en soğuk ve en uzun kışı Ağrı’da geçer. Senenin 115-125 günü karla kaplıdır. Yağmur azdır, daha çok kar yağar. Yıllık ortalama yağış, 328-545 mm’dir.

   

  Ağrı tarım

   

  Ağrı ilinin  ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. İklimin sertliğinden tarım yeterli değildir. Bununla beraber buğday, arpa az da olsa nohut, mercimek, elma, kavun, karpuz, kayısı yetiştirilmektedir.

   

  Agrı Gezilicek yerler

   

  Ağrı Meteor çukuru

  Doğu beyazıt kalesi

  Avnik kalesi

  Ahmet Hani Türbesi

  Meya  mağaraları

  Beyazıt eski câmii

  İshak paşa sarayı

  Keşişin bahçesi

  Ağrı dağı

  Diyadin kaplıcaları

  Eleşkirt guneykaya kayak merkezi

   

   

  Son sözlerimiz idealchat.org ailesi olarak türkiyenin her yerinden seviyeli türk örf adetlerine uygun sohbeti siz misafirlerimizden bekliyoruz. Seviyeyi düşürmeden, sitemize yakışacak düzeyde kalıcı arkadaşlıklar kurmanızı ve bu kurduğunuz dostlukların uzun yıllar sürmesini diliyoruz.

  Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere teşekkür ederiz

  Okunma Sayısı ; 724 views

  Sohbetin Keyfi Ağrı Sohbet Odaları Benzer Yazılar

  Afyon sohbet odaları İdealchat.org tarafından Afyon`lular için tasarlanmış bir Sohbet platformudur.  Burada olmak, burada Sohbet yapmak hayalinizde
  Adıyaman sohbet gibi bir çok il in sohbet odalarını açarak sizlerin keyifli zaman geçirmenizi sağlamak istiyoruz. Adıyaman sohbet odalarında
   Sohbet denildiğinde ilk olarak bizim ismimiz geçmesi için emin adımlar ile yürürken sizlerin de kaliteyi yaşamanızı istiyoruz. Adana Sohbet ortamı

  Toplam 1 Yorum Yapılmış

  1. Kapri demişki 25 Ağustos 16 20:38 

   Haelllujah! I needed this-you’re my savior.

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Sohbetin Keyfi Ağrı Sohbet Odaları Etiketler

  Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet